Yeni The Lord of the Rings filmi, “The Hunt for Gollum” hakkında yeni açıklama geldi

Warner Bros.’un yönetmenliğini Gollum’un kendisinin, yani Andy Serkis’in, yapımcılığını da Peter Jackson, Philippa Boyens ve Fran Walsh’un üstlendiği Yüzüklerin Efendisi serisinin Gollum’a odaklanan yeni filmi The Hunt for Gollum hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Deadline; Jackson, Serkis ve Boyens ile The Hunt for Gollum filmi hakkında bir röportaj yapmak için görüştü ve bu röportajda pek çok ilgi çekici noktaya değinildi. Örneğin site, Gollum filminden “iki yeni filmden ilki” olarak söz ediyor ve bu yıl yayınlanacak animasyon The War of the Rohirrim’i bu ikilinin arasında saymıyor. Yani bizi bekleyen 1 değil, 2 yeni film olabilir.

The Hunt for Gollum: Neden bu hikaye seçildi?

Chip dergisinin aktardığına göre, Jackson, neden bu hikayenin seçildiğinden de bahsediyor. Jackson, “Gollum/Sméagol karakteri beni her zaman büyülemiştir çünkü Gollum insan doğasının en kötü yanını yansıtırken, Sméagol tarafının oldukça sempatik olduğu söylenebilir” diyor ve devam ediyor:

“Okuyucularla ve film izleyicileriyle aynı şekilde bağlantı kurduğunu düşünüyorum çünkü hepimizin içinde ikisinden de biraz var. Onun geçmişini gerçekten araştırmak ve yolculuğunun daha önceki filmlerde ele almaya vaktimiz olmadığı kısımlarını derinlemesine incelemek istiyoruz. Yolunun kiminle kesişeceğini bilmek için henüz çok erken ama Profesör Tolkien’den liderliğimizi alacağımızı söylemek yeterli.”

The Hunt for Gollum’da hangi karakterleri göreceğiz?

Serkis de Gollum’un tanıdık karakterlerle yollarının kesişebileceğini söyledi ancak bu konuda detay vermedi. Serkis, “Bu şu anda cevaplaması zor bir soru, çünkü tam olarak ne yaptığımızın ve hikayenin bizi nereye götüreceğinin henüz başlangıç aşamasındayız” dedi ve ekledi:

“Bu yüzden şu anda hiçbir şey söylemek istemiyorum. Demek istediğim, çok ham ve değişken ve tam anlamıyla çok erken durum senaryosu tartışmaları yapıyoruz ve karaktere ve onun yolculuğuna tam olarak nerede ve nasıl demir atacağımıza ve diğer karakterlerle ve tanıdığımız ve bilmediğimiz karakterlerle nasıl temas kuracağına dair fikirlerimiz var. O yüzden yine de bu noktada bizi takip etmek zorunda bırakacak herhangi bir şey söylemek istemem çünkü kelimenin tam anlamıyla her şey olabilir.”

Aynı zamanda bu röportaj, filmin kendisini diğerlerinden farklı kılacağı yönleri de derinlemesine inceliyor. Bunun büyük bir kısmı Yüzüklerin Efendisi’nden bu yana performans çekimlerinde yaşanan gelişimlerle ilgili. Ancak Jackson’ın yerine Serkis’in yönetmen koltuğunda oturması da bazı potansiyelleri yanında getiriyor. Boyens, “Bu karakterin içinde neler olduğunu bilen, aklınıza gelebilecek başka kimse yok ve onun ona ve tüm Orta Dünya dünyasına ne kattığını biliyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir