Ayşe Ateş: Yazıklar olsun, bunun altında kalacaklar

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 günü Ankara’da düzenlenen suikastta hayatını kaybetti. Ateş’in öldürülmesiyle ilgili iddianamenin detayları ortaya çıktı.

Sözcü TV’den İpek Özbey’e açıklama yapan Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, iddianameye tepki gösterdi ve asıl sorumluların iddianamede yer almadığını belirtti.

“Olay gerçekleşir gerçekleşmez bu iddianameyi yazıp önümüze koyabilirlerdi” diyen Ateş, “Bir buçuk yıl bekleyip, çok basit bir adi cinayet vakası gibi servis edilerek, asıl faillerin korunup kollandığı çok açık” ifadelerini kullandı.

Suikastın sorumlularının hesap vermesi için mücadele edeceğini dile getiren Ateş, “Kocamı kimin öldürdüğü de katilleri kimlerin koruduğu da gayet net. Ne diyeyim yazıklar olsun. Bugün değilse de yarın ama önünde sonunda hesap verecekler. Ben buna inanıyorum. Bunun için de elimden gelen her şeyi yapacağıma kimsenin şüphesi olmasın. İnancı, ırkı, ideolojisi ne olursa olsun haksız yere katledilen tüm canlar için ve Sinan için adalet istiyorum. Bir toplum kimsesiz, aç, susuz yaşar ancak adaletsiz yaşayamaz. Bunun altında kalacaklar. Bunu kimse unutmasın” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir