Apple bu kez ümitli! iPhone 16’dan satış rekoru mu geliyor?

Apple’ın iPhone 16 serisi piyasaya sürülmeye yaklaştıkça heyecan da artıyor. Yeni gelen bilgilere göre, Apple, iPhone 16 modellerine olan talebin çok yüksek olacağını ve satış rekoru kıracağını düşünüyor. Şirket, çip siparişlerini de artırdı. Peki Apple neden bu kadar emin? Aslında basit bir cevabı var…

Apple, iPhone 16 serisi için ümitli: Rekor satış bekliyor

Geliştirici konferansı WWDC’de Apple, yeni özelliklerin sadece yeni donanımlarla kullanılabileceğini ima etmişti. Yani, eski iPhone kullanıcıları yeni modellere geçmek zorunda bırakmaya niyetli. AppleInsider’a göre, Apple’ın iç tahminleri, iPhone 16 modellerinin satışlarının ilk haftalarda oldukça yüksek olacağını gösteriyor.

Apple, A18 işlemcisi için TSMC’den siparişlerini artırmış ve piyasaya sürüldüğünde tam 90 ile 100 milyon arasında iPhone 16 satmayı planlıyor. Karşılaştırma yapacak olursak, iPhone 15 için bu rakam 80 ila 90 milyon arasındaydı. Bu yeni iPhone 16 serisinde, hem Pro hem de Pro olmayan modellerin A18 işlemci ailesini kullanacağı belirtiliyor.

Ancak burada küçük bir fark var: Standart modeller A18 işlemciyle gelirken, Pro modeller A18 Pro çip ile gelecek. Bu da haliyle, yeni modellerin performans açısından oldukça iddialı olacağını gösteriyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 16 ailesi için Apple, rekor satış rakamları bekliyor.

Şirketin bu kadar emin olmasının bir nedeni var: Kullanıcılar, yeni özelliklerden faydalanmak için yeni modellere geçmek zorunda kalacaklar. Özellikle kamera yenilikleri, batarya ömrü ve performans iyileştirmeleri, kullanıcıları cezbedecek gibi görünüyor.

Tabii ki, bu tahminler gerçekleşecek mi, hep birlikte göreceğiz. Ancak Apple’ın bu stratejisi, iPhone 16’nın piyasaya çıktığında büyük bir ilgi göreceğini gösteriyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni iPhone 16 modellerinden birini almayı düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir